KONST / Litografier / Litografier 8484100
nr 848 4100
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
(f. 1925), Sverige
Litografier, 5 st, Ã…ke Pettersson (NÃ…W) (f. 1925), signerad
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
måndag 23 september 2013
kl 20:34:45
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)